odborný dodavatel Investom, s.r.o.
INVESTOM, s.r.o.

Dýchají stěny domu po zateplení kontaktním zateplovacím systémem?

zateplování, tmely, lepidla, veřejné osvětlení, velkoplošné displejebaner.gif, 1241 kB

zateplené stěny domu nedýchají?

V oblasti zateplování budov asi není více zneužívaný pojem než „dýchání stěn domu“.

Mohu vás ale ujistit, že žádný dům „nedýchá“, pouze rozdíl tlaků vodní páry vevnitř a venku žene molekuly vodní páry skrz konstrukci domu ven.
Nejde o dýchání, ale o pronikání molekul vodní páry, nejbližší přirovnání je asi k píchnuté pneumatice. Pochopitelně, že pokud se takto pronikající vodní pára dostane na studené místo, tak začne kondenzovat a problém je na světě. V této formě se odvádí pouze 1–2 % vlhkosti.

Jak zabránit těmto problémům? - Vybrat si kvalitní, odbornou firmu, která vám dům zateplí komplexně a dostatečně.

Komplexně znamená, že po zateplení domu nezůstanou žádné tepelné mosty, které způsobují kondenzaci vodní páry v daném místě a následný vznik plísní a vlhkosti.

Dostatečně znamená, že dům bude zateplen tak, aby rosný bod byl posunut mimo původní konstrukci, tedy do izolantu. S tímto posunem se mění i teplota vnitřních stěn, což pozitivně ovlivňuje tepelnou pohodu v místnosti. Tato změna působí proti vzniku plísní a vlhkosti v konstrukci.

V nabídce firmy Investom s.r.o. najdete tmely a lepidla holandské značky SIMSON. Na klíč dodáváme veškeré stavební práce, zateplení budov novostaveb i rekonstruovaných domů.
INVESTOM, s.r.o., Fryštácká 653,
763 14 Zlín
e-mail: investom @ investom.cz
telefon: 737 259 860
Copyright © Jerry 2007-2014